Telefonda En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

Akıllı telefonlarımızla artık uzun metraj film çeker hale geldik. Bir önceki yazımda telefonunuzu profesyonel kameraya dönüştürmek için gerekli aksesuarları yazmıştım.( bu linkten ulaşabilirsiniz: http://www.junkcreative.com/akilli-telefonlarinizi-bu-aksesuarlarla-profesyonel-kameraya-donusturun/ )

Birazdan okuyacağınız yazı da, telefonuyla fotoğraftan çok video çekenler, çektiği videoyu kesip kırpıp kısa filmler yapmak isteyenler, videoların rengini değiştirip ses koymak isteyenler için  faydalı olabilir. Karşınızda, çektiğiniz videoları bir üst düzeye çıkaracak telefonlardaki en iyi 10 video düzenleme uygulaması:

1. Filmic Pro

en iyi video duzenleme uygulamalari filmic pro

en iyi video duzenleme uygulamalari filmic pro

Filmic Pro’ dan aslında, telefonuzu profesyonel kameraya çevirin yazımda  bahsetmiştim.  En iyi video uygulamaları arasında birinci seçtiğimiz bu uygulama, aslında video kaydederken çok önemli. Bu uygulama sayesinde sinema standardı olan 24 karede ve  100 Mbps’te 4K video kaydedebiliyorsunuz. Yani kayıt yaparken detaylar kaybolmuyor. Fiyatı biraz pahalı (26.99 TL). ios için buradan, android için ise buradan satın alabilirsiniz.

2. i Movie

i movie video duzenleme

i movie video duzenleme

Mac kullanıcılarının aşina olduğu bir video düzenleme programının telefondaki uygulama versiyonu. Aynı masa üstünde olduğu gibi telefon uygulaması da kullanım açısından oldukça basit. Çektiğiniz kısa videoları kesip birleştirip bir film oluşturabilirsiniz. Bunun yanında videolarınıza istediğiniz gibi ses döşeyip, yazılar yazıp, fotoğraflar ekleyebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi imovie sadece appstore’ da. (buradan indirebilirsiniz)

3. Video Grade

video renk duzenleme videograde

video renk duzenleme videograde

Videoda renk düzenleme çok önemli. İşte bu yüzden, en iyi video düzenleme uygulamaları arasına video grade uygulamasını koyuyorum. Bu uygulama ile sadece temel renk düzenlemesi değil, adeta profesyonel “color grading” renk düzenleme yapabiliyorsunuz. Üstelik, sanılanın aksine, renklerde, tonlarda değişiklik olduğunda videoda bozulma meydana gelmiyor. Bu uygulamayı iso kullanıcıları buradan satın alabilir. (Ücreti 16 TL)

4. Adobe Premiere Pro Clip

premiere video duzenleme uygulamasi

premiere video duzenleme uygulamasi

Masaüstü bilgisayarlarda veya aynı şekilde laptoplarda en çok tercih edilen en iyi montaj programları arasında olan Adobe Premiere’ in telefonlardaki video düzenleme  versiyonu en iyi uygulamalar arasında. Nedenine gelince, ilk olarak arayüzüne aşinayız, ikinci olarak birden çok videoyla çalışmak, yani aradığımız videoya kolayca ulaşmak ve hızlıca export yani çıktı almak mümkün. Bu ücretsiz uygulama daha çok hızlı olmasıyla ön olanda.  ios için buradan, android için buradan indirebilirsiniz.

5. Splice

Ipad, iphone ve ipod touchlarda ücretsiz kullanabileceğiniz bu uygulama temel olarak video montajını yapabilir, text ve müzik ekleyebilir, geçişleri ayarlayabilir, efektler kullanabilirsiniz. Ayrıca alkış, gülme efekti gibi sesleri bu uygulama sayesinde videolarınıza ekleyebilirsiniz. GoPro tarafından satın alınan bu uygulamayı buradan satın alabilirsiniz .

6. Cute Cut

en iyi video duzenleme uygulamalari

en iyi video duzenleme uygulamalari

Bu uygulama sayesinde, videolarınızı 16:9 veya 3:4 formatta işleyebiliyorsunuz. Ara yüzü, kullanımı oldukça kolay. 30′ dan fazla çizim aracı ve 20′ den fazla geçiş efekti uygulamanız da bu video düzenleme uygulamasıyla mümkün. Ücretsiz sürümünde her araç mevcut değil ve hazırladığınız videolarda -maalesef- Cute Cut ibaresi çıkıyor. Ancak 16 TL verip pro versiyonunu da buradan alabilirsiniz.

7. Magisto

magisto video duzenleme uygulamasi

Eğer elinizdeki görsellerle yeni bir video oluşturmaya üşeniyorsanız, en basitinden Magisto uygulamasını indirebilirsiniz. Daha önce çektiğiniz fotoğraf ve videoları veriyorsunuz kendisi bir video oluşturuyor. Hatta doğum günü, sevgililer günü gibi özel günlerde seçtiğiniz görsellerden yüzleri tanıyıp videolar oluşturabiliyor. Ayrıca ücretli veriyonunda videolarınızı profesyonelce editleyebilip , kişisel logolarınızı koyabilir, renk düzenlemeleri yapabilir ve efektler koyabilirsiniz. Appstore için buradan , google play için buradan indirebilirsiniz.

8. FilmoraGo

FilmoraGo’yla, çok basit bir şekilde videonuza effektler uygulayabilir, slide show hazırlayabilir ve hazırladığınız videoları kısa bir süre içinde izleyebilir ( hızlı bir şekilde render alıyorsunuz) ve sosyal medyada direkt olarak bu uygulamadan paylaşabilirsiniz. (ios cihazlarında bu linkten indirebilirsiniz.) 

9. Power Director

power director

power director

Genelde ios ağırlıklı bir liste oldu. Telefonlarda en iyi video düzenleme uygulamalarının arasına bir de Android’ e özel bir uygulama ekleyelim. Power Director, Cyberlink’ in piyasaya sürdüğü bir video editing uygulaması. Tüm temel video düzenlemeleri bu uygulamayla yapabilirsiniz. Müzik, ses , yazı ekleyebilir, filtreler kullanabilirsiniz. Buradan satın alabilirsiniz.

10. WeVideo

wevideo video uygulamasi

wevideo video uygulamasi

Video konusunda başlangıç seviyesinde olsanız bile, bu uygulama temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve basit bir şekilde video düzenleme yapabileceksiniz. Masaüstü montaj programını da kullanabileceğiniz gibi, android ve ios cihazlarında kullanabilirsiniz. Videolarınıza müzik ve efektler ekleyebilirsiniz. Ücretsiz seçeneği başlangıç seviyesi için uygun. Ancak daha profesyonel bir sürümünü isterseniz aylık ödeme yapmalısınız. Satın almak için: appstore linki & android- google play linki

Telefonlardaki en iyi video düzenleme uygulamalarını sıraladım . Çoğu uygulama için ücretsiz sürümünü deneyebilir daha sonra karar verebilirsiniz.

Can Marangoz

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir: